سپراتور اورباند دقیقاً سیستمی مانند مگنت سپراتور دارد که برای صنایع سیمان، بازیافت مواد آهنی، فولاد و ریخته گری، شیشه و سیلیس، مس و آلومینیوم، چوب و کاغذ، لاستیک سازی، سرامیک، معادن، سرب و روی و خوراک دام استفاده می شود. درواقع این دستگاه هر نوع ناخالصی که همراه مواد عبوری بر روی نقاله باشد را به راحتی جداسازی می کند.

اگر این مواد توسط سپراتور اورباند دائم دستی جدا نشوند احتمال ایجاد آسیب های جدی در ماشین آلات گران قیمت خط تولید و حتی متوقف شدن خط یا کاهش راندمان چشمگیر آن وجود دارد. در نتیجه هزینه های سربار زیادی برای مجموعه تولید ایجاد خواهد کرد.

معمولاً سپراتورهای اورباند یا آویز بر اساس شرایط باز و مقدار ناخالصی های آهنی به دو صورت عرضی نوار نقاله و طولی نوار نقاله نصب می شوند.

نصب هر دوی این مدل ها به راحتی توسط 4 عدد سیم بکسل و مهارکش انجام می شود. خوشبختانه تمیز کاری هر دو مدل نیز به صورت اتوماتیک است و نیاز به نیروی انسانی به عنوان اپراتور ندارد.

شایان ذکر است گاهی اوقات میزان ناخالصی های آهنی کم و ناچیز است اما شرایط بار عبوری از نوار نقاله طوری است که نیاز به یک میدان مغناطیسی با شدت بالا برای جذب و جدایی آن ها داریم. ممکن است در این دستگاه ها از آهنرباهای بیشتر به صورت بلوک مگنت برای ایجاد میدان قوی تر استفاده شود.

نکته قابل ذکر دیگر این است که قسمت اتوماتیک تمیز کننده های این سپراتور ها قابل حذف شدن می باشند؛

یعنی شما می توانید خودتان تصمیم بگیرید که به جای تمیزکاری اتوماتیک به صورت دستی این کار را انجام دهید تا قیمت تمام شده دستگاه  سپراتور مگنت مورد نظر کاهش پیدا کند.

از ویژگی های این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

عملکرد این دستگاه از قدرت بالایی برخوردار است و میتوان قدرت آن را  با توجه به نیاز تنظیم کرد.

سیستم کنترل این دستگاه را میتوان متناسب با فرایند تکنولوژی و نیاز های مشتری تنظیم کرد.

استفاده کردن از این دستگاه و نصب جدا کننده ی الکترو مغناطیسی یا همان اورباند سپراتور بر روی نوار نقاله یکی از مناسب ترین راه ها برای حذف ناخالصی های بزرگ مغناطیسی و فرو مغناطیسی از موادی مانند ذغال سنگ،سنگ و چوب است.

دستگاه اورباند مگنتینگ سپراتور باید به طور متانسب یعنی یا عرضی و یا طولی بر روی نوار نقاله نصب گردد.

توصیه میگردد از این وسیله در ترکیب با متال دتکتور استفاده گردد که در این صورت کاربرد سپراتور مگنت محدود میشود به شناسایی آلودگی های فرومغناطیس و در نتیجه قدرت مصرفی کاهش می یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *